Hüner Dolu Buluşlar 1: Uzun Zaman Önce

Artık çocukların Fen Dersleri’nde keyifle okuyabileceği yeni bir seri daha var: HÜNER DOLU BULUŞLAR.

Çocuklar bu seriyi çok sevecek. Çünkü HÜNER DOLU BULUŞLAR serisinin okurları, her kitapta tarihin farklı dönemlerinde yaşanan gelişmeleri o döneme giderek öğrenecekler. Sorunları çözerken kendi kendilerine yapacakları oyuncaklarla ve çeşitli deneylerle öğrendiklerini tekrar edecek ve el becerilerini sınayacaklar.

HÜNER DOLU BULUŞLAR serisi, toplam 6 kitaptan oluşuyor. Seride kronolojik bir mantık çerçevesinde icatlar anlatılıyor. Her bir kitapta, kısa bir öyküyle ortaya konulan buluşun hangi aşamalardan geçtiği üzerine kafa yoruluyor, sonrasında ise konu bilimsel gerçeklerle destekleniyor. Son olarak yapılan çalışma ya da deneylerle konunun iyice özümsenmesi sağlanıyor; “Sıra Sizde!” bölümüyle, anlatılan icadın basit malzemelerle yapılışı adım adım gösteriliyor. HÜNER DOLU BULUŞLAR’ın, “Sıra Sizde!” bölümü ile, öğretmenler için de faydalı bir rehber olacağını tahmin ediyoruz.

8-15 yaş arasına hitap eden HÜNER DOLU BULUŞLAR serisinde, hedef kitlenin yaratıcılığını, hayal gücünü ve el becerilerini geliştirmenin yanı sıra, günlük hayattan verilen örneklerle temel bilgilerin kalıcılığı da sağlanıyor. Kitaplar, dikkat çekici renkli görsellerle de destekleniyor.

Kategoriler: , , Etiketler: , , Ürün ID:1283

ISBN: 978-9944-702-23-2

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Hoşunuza gidebilir…